E-Learning w r.a. 2023/24

Szanowni Państwo,

jesteśmy na etapie zakończenia obecnego roku akademickiego, w związku z czym czas zacząć myśleć o roku kolejnym. Okres wakacyjny jest czasem, który chcielibyśmy przeznaczyć na przygotowanie e-learningowej części prowadzonej w UMP dydaktyki, aby była ona nie tylko gotowa na wyzwania roku akademickiego 2023/2024, ale także, aby z roku na rok stawała się coraz lepsza pod kątem jakości.

Jako Centrum E-Learningu oferujemy kompleksowe wsparcie w tym zakresie:

Gdy macie już Państwo gotowe materiały edukacyjne:

I jeśli posiadacie już Państwo wiedzę nt. prowadzonej przez Państwa w przyszłym roku akademickim dydaktyki w formie e-learningowej -> prosimy o kontakt z nami, abyśmy mogli przygotować dla Państwa kurs na platformie LMS. Aby taki kurs przygotować – potrzebujemy podstawowych informacji, czyli: komu (jaki przedmiot, rok studiów, tryb, rodzaj, kierunek, wydział) i co (jaki zasób/materiał edukacyjny) udostępnić. Jeśli dany materiał ma być udostępniony na ograniczony czas – to takiej informacji też będziemy potrzebować (choć zachęcamy do udostępniania materiałów studentom na czas nieograniczony). Jeśli kurs przyszłoroczny ma być odzwierciedleniem kursu z obecnego roku akademickiego -> poprosimy tylko o taką informację ze wskazaniem danego kursu.

kontakt: Centrum E-Learningu: cel@ump.edu.pl; tel. 61 845 27 63

Gdy chcielibyście stworzyć materiały edukacyjne:

Zapraszamy do skorzystania z możliwości Studia Nagrań Centrum E-Learningu, które oferuje między innymi następujące możliwości:

1. nagranie prezentacji multimedialnej z komentarzem prowadzącego (sprawne przeniesienie zajęć z sali wykładowej do formy cyfrowej);
  2. nagranie sylwetki prowadzącego (rejestracja wypowiedzi wraz z dźwiękiem, np. aby na początku materiału wstawić wprowadzający dla studentów);
  3. nagranie sylwetki dwóch osób (nagranie dyskusji lub wywiadu);
  4. nagranie sylwetki prowadzącego wraz z materiałami multimedialnymi;
  5. screencast oraz inne, podobne, możliwości;
  6. obróbka audio dostarczonych materiałów.

kontakt: Studio Nagrań: studio@ump.edu.pl, tel. 61 845 26 48

Gdy chcielibyście poprawić jakość swoich materiałów edukacyjnych:

Zapraszamy skorzystania z pomocy merytorycznej, w której pomożemy Państwu odnaleźć odpowiedzi na pytania z zakresu min.:

1. ochrony własności intelektualnej (ustawodawstwo w kształceniu zdalnym);
  2. obsługi narzędzi wykorzystywanych w procesie kształcenia zdalnego;
  3. tworzenia planu swojego kursu oraz możliwości, jakie w tym zakresie oferuje CEL;
  4. dopasowania materiałów do celów edukacyjnych oraz efektów uczenia się;
  5. pozostałych możliwości z zakresu narzędzi dydaktycznych, które można wykorzystać do uatrakcyjnienia kształcenia zdalnego.

kontakt: Centrum E-Learningu: cel@ump.edu.pl; tel. 61 845 27 63

* przygotowanie kursu e-learningowego oraz materiałów edukacyjnych jest procesem czasochłonnym, dlatego będziemy zobowiązani za kontakt z odpowiednim wyprzedzeniem

W nowoczesnej edukacji ceni się kreatywność, otwarte myślenie oraz zróżnicowane metody, dlatego wierzymy, że razem jesteśmy w stanie stworzyć e-learning na miarę obecnych czasów, który będzie sprzyjał realizowaniu kształcenia na najwyższym poziomie.

W imieniu Zespołu Centrum E-Learningu

Patryk Gawor