Rok akademicki 2023/24

Szanowni Państwo,
Nauczyciele Akademiccy,

uprzejmie przypominamy, że również w nadchodzącym roku akademickim zajęcia w trybie online (zajęcia synchroniczne z wykorzystaniem programu MS Teams) powinny być prowadzone poprzez platformę LMS.

W ramach kursów na platformie LMS automatycznie generowany jest harmonogram spotkań prowadzonych w trybie online (spotkania synchroniczne), zgodnie z przyjętymi planami zajęć. Do poszczególnych spotkań podłączeni będą studenci, zgodnie z aktualnymi listami zawartymi w systemie WISUS.

W załączeniu możecie Państwo pobrać dokładną instrukcję dot. prowadzenia zajęć na MS Teams przez platformę LMS. Proszę pamiętać, że powinniście być Państwo zalogowani na konto MS Teams w domenie naszego Uniwersytetu (jeśli macie Państwo jakiś kłopot z kontem MS Teams, np. zapomnieliście Państwo hasła – uprzejmie proszę o zgłoszenie tego faktu na: helpdesk.dek@ump.edu.pl).

Prosimy, by sprawdzili Państwo sprawność logowania do swoich kont z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami dodatkowymi oraz najczęściej zadawanymi pytaniami: https://cel.ump.edu.pl/faq-lms

Dodatkowo, na samej platformie LMS, każdy z Państwa posiada dostęp do kursu „Samodzielna praca na platformie” (widoczny on jest na pierwszym miejscu w module „przegląd kursów”, od razu po wejściu na platformę), w którym możecie Państwo znaleźć wiele przydatnych informacji (link do kursu: https://lms.ump.edu.pl/course/view.php?id=7101 – link zadziała w momencie, w którym będziecie Państwo już zalogowani do platformy LMS).

Logowanie do platformy LMS odbywa się przez portal WISUS (następnie w zakładce „systemy” wybieramy „LMS”).

Będziemy zobowiązani za sprawdzenie swoich kursów i jeśli zauważycie Państwo jakiekolwiek nieprawidłowości na platformie LMS – prosimy o taką informację na adres mailowy: zdalne@ump.edu.pl

W razie jakichkolwiek pytań – Zespół Centrum E-Learningu pozostaje do Państwa dyspozycji.

w imieniu całego Zespołu

Patryk Gawor